Nasze akcje


 • Film Świece Caritas -Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom 2015 rok.

  Film Świece Caritas -Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom 2015 rok.

  2015-12-17 


  58 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przekazała Caritas Diecezji Płockiej do parafii w diecezji. Prowadzona po raz 22 w diecezji akcja odbywa się w tym roku pod hasłem „Głodni Miłosierdzia”. Tradycyjnie rozpocznie się w diecezji w pierwszą niedzielę Adwentu. Do parafii diecezji płockiej trafiły, podobnie jak w ubiegłych latach, dwa rodzaje świec: mniejsze i większe. Ze sprzedaży każdej z nich 10 groszy zostanie przekazanych na cele Caritas Polska. Pozostałe środki pozostaną w diecezji, będą wykorzystane na działalność adresowaną dla dzieci i młodzieży. Parafie otrzymają także tematyczne plakaty i materiały promujące doroczną akcję Caritas. „Do każdej świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest dołączona kartka świąteczna z moimi życzeniami, z fragmentem bulli papieskiej `Misericordiae Vultus` o Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia. Mamy nadzieję, że znajdzie się wiele osób, które zapalając tę świecę na wigilijnym stole, wyrażą solidarność z osobami potrzebującymi pomocy i wsparcia” - zapowiada ks. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej. W diecezji płockiej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom odbywa się po raz 22. W minionym roku akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, udało się w ten sposób zebrać około 100 tys. zł.

  Więcej

 • W święta nikt nie powinien czuć się samotny.

  W święta nikt nie powinien czuć się samotny.

  2015-12-29 


  Wśród nas jest wiele osób samotnych. Nie mają rodziny albo rodzina mieszka gdzieś daleko. Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nikt nie powinien czuć się samotny. Dlatego co roku w żuromińskim Caritasie przed świętami organizowana jest wigilia dla osób samotnych. Dla wielu osób jest to bardzo wzruszające spotkanie.

  Więcej

 • Fundacja Caritas Diecezji Płockiej

  Fundacja Caritas Diecezji Płockiej

  2016-01-07 


  Celem Fundacji jest instytucjonalna działalność charytatywna, szerzenie chrześcijańskich zasad charytatywnych, a także praca wychowawcza i animacyjna na polu charytatywnym, zgodnie z charakterem instytucji kościelnej. Uczestniczenie w ogólnokrajowych akcjach wchodzących w zakres działalności Kościoła. Wspieranie osób chorych, potrzebujących i wykluczonych społecznie poprzez: pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną, pomoc w rozwoju intelektualnym, pomoc materialną i finansową. Organizowanie pomocy stałej lub doraźnej, zarówno finansowej jak i rzeczowej. Podejmowanie współpracy z Caritas Diecezji Płockiej w celu wspólnych działań na polu charytatywnym.

  WięcejCaritas Diecezji Płockiej
ul. Sienkiewicza 34
09-400 Płock

E-mail: sekretariat@plock.caritas.pl
Tel: 24/267 82 40 - Fax: 24/267 82 44
Konto bankowe PLN:
42 1020 3974 0000 5302 0002 4521
Projekt i wykonanie BerMar multimedia