Aktualność "ZBIÓRKA - V ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH."

ZBIÓRKA - V ŚWIATOWY  DZIEŃ UBOGICH.  V ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

14 LISTOPADA 2021 r.

"Ubogich zawsze macie u siebie" (Mk14, 7).

Jezus wypowiedział te słowa na kilka dni przed świętem Paschy, będąc na obiedzie w Betanii,

w domu pewnego Szymona, zwanego „Trędowatym”

"W obecnych czasach stajemy się świadkami tworzenia się coraz to nowych pułapek biedy i wykluczenia. Dołączyła do tego wszystkiego nowa plaga, która jeszcze zwielokrotniła ilość ubogich: pandemia. Nadal puka ona do drzwi milionów osób, a nawet jeśli nie przynosi ze sobą cierpienia i śmierci, to niesie ze sobą ubóstwo. Zwiększyła się niezmiernie liczba ubogich. Osoby najsłabsze zostają pozbawione podstawowych środków do życia. W szczególności pilne jest, by dać konkretną odpowiedź tym, którzy cierpią z powodu bezrobocia, dotykającego w sposób dramatyczny wielu ojców rodzin, wiele kobiet oraz osoby młode. Solidarność społeczna i szczodrość, do której dzięki Bogu wielu jest zdolnych, w połączeniu z dalekowzrocznymi projektami nastawionymi na promocję człowieka, stanowią i będą stanowić bardzo ważny wkład na tej płaszczyźnie".

Papież Franciszek Rzym, u Św. Jana na Lateranie,

13 czerwca 2021, we wspomnienie św. Antoniego z Padwy

ZBIÓRKA

Caritas Diecezji Płockiej

zwraca się do wszystkich osób dobrej woli o wzięcie udziału w zbiórce przyborów toaletowych dla osób bezdomnych i potrzebujących.

prosimy o :

mydła, pasty i szczoteczki do zębów, maszynki i pianki do golenia, ręczniki, dezodoranty, antyperspiranty, środki higieny osobistej.

Prosimy o zorganizowanie zbiórki w szkole, parafii, miejscu pracy lub, indywidualnie, dostarczyć artykuły do biura Caritas Diecezji Płockiej przy ul. H. Sienkiewicza 34, 09-400 Płock każdego dnia w godzinach 8.00-15.30 w terminie do dnia 14 listopada 2021 r. (tel. do kontaktu: 506 222 834).DATA PUBLIKACJI: 2021-10-29 » Pozostałe aktualności
Galeria aktualności